WYCINKA I PIELĘGNACJA DRZEW W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Prace na wysokościach różnymi metodami, wycinka drzew, usuwanie gałęzi

Wiązania drzew

Wykonujemy wiązania elastyczne drzew w Gorzowie Wielkopolskim

Zanieczyszczenie powietrza, źle wpływa nie tylko na ludzi, ale także na otaczającą nas przyrodę. W związku z tym drzewa rosnące miastach, często potrzebują naszej pomocy. Narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne ulegają deformacjom, krzywiznom, zapadają na choroby. Wszystko to ma wpływ na ich kondycję, która stopniowo ulega osłabieniu. To z kolei może powodować utratę statyki, łamanie gałęzi, pochylenie się drzewa, co w konsekwencji jest zagrożeniem także dla ludzi. Jednym z rozwiązań jest przycinanie gałęzi, ale czasem można temu zapobiec. W wielu przypadkach doskonałą alternatywą, mogą być wiązania drzew, które stanowią skuteczne zabezpieczenie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy arborysty, skontaktuj się z naszą firmą. Altura skupia ludzi, którzy do swoich zadań podchodzą z pełnym zaangażowaniem. Opieka nad drzewami to duża odpowiedzialność, dlatego wszelkie podejmowane przez nas działania poparte są właściwymi kwalifikacjami, umiejętnościami i doświadczeniem. Posiadamy predyspozycje do tego rodzaju prac oraz uprawnienia, które pozwalają nam na efektywne wykonywanie zleceń. Zadania pielęgnacyjne, to m.in. wiązania drzew, które podtrzymują konary i gałęzie drzew, likwidując w ten sposób zagrożenie. Ważne jest właściwe założenie wiązań, bo tylko wtedy spełnią swoje zadanie. Wiązania elastyczne drzew jakie stosujemy, pochodzą od sprawdzonych producentów, dzięki czemu mamy pewność, że drzewa zachowają swobodę naturalnych ruchów. Przywiązujemy wagę do tego, aby pod czas prac chronić drzewo i nie spowodować jego uszkodzenia. 

W zawodzie arborsyty niezbędne jest posiadanie uprawnień do pracy na wysokościach. Spełniamy wszelkie wymagania, jakie wyznacza nam prawo i przepisy. Dlatego posiadamy wszelkie uprawnienia i stosujemy obowiązujące normy BHP. Posługujemy się sprzętem stosowanym w alpinizmie przemysłowym, w związku z czym możemy wspiąć się na dowolną wysokość i z powodzeniem pracować w koronach drzew.

Wiązania statyczne drzew w lubuskim - zadanie dla firmy Altura

Wiązania statyczne to środek zaradczy, stanowiący zabezpieczenie uszkodzonych drzew i zapobiegający odłamaniu się gałęzi od pnia. Wpływają na wzmocnienie drzew i regeneracje osłabionych części. Wiązania drzew to sposób na ocalenie gałęzi, co wiąże się z zachowaniem odpowiedniej ilości listowia, które jest niezbędne do rozwoju komórek i tkanek drzewa. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, która dopasowana jest do potrzeb Klientów.

Arborystyka to zawód, do którego potrzeba mieć predyspozycje: brak lęku wysokości, dużą sprawność fizyczną i rozwagę. Konieczna jest także wiedza z zakresu pielęgnacji drzew. Aby bezpiecznie pracować na wysokości, należy posługiwać się sprawdzonym sprzętem - przykładamy dużą wagę do akcesoriów i urządzeń jakimi się posługujemy w pracy, systematycznie sprawdzając ich użyteczność. Technika z wykorzystaniem alpinizmu przemysłowego to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia pracę na każdym terenie. Podejmujemy się pielęgnacji drzew:

 • na cmentarzach
 • na osiedlach
 • w pobliżu cieków wodnych
 • w pobliżu zabudowań
 • …czyli wszędzie tam gdzie wjazd sprzętu z podnośnikiem koszowym jest niemożliwy.

Drzewa są piękną ozdobą otoczenia, ponadto produkują tlen i oczyszczają powietrze, są więc niezastąpione. W związku z tym, warto zastosować systemy wiązań, które zachowają drzewa w lepszej kondycji. Oferta skierowana jest do Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewniamy dogodne warunki współpracy.

Wycinka drzew w województwie lubuskim

Firma Altura zajmuje się wycinką i pielęgnacją drzew. Stosujemy różne metody, dobierając je do potrzeb i panujących warunków. Wycinka drzew w Gorzowie Wlkp. metodą alpinistyczną najlepiej sprawdza się w miejscach zabudowanych. Ponadto stosujemy podnośnik koszowy lub dokonujemy wycinki metodą tradycyjną. Do naszych usług należy również przycinanie gałęzi oraz usuwanie suchych i chorych konarów. Prace wysokościowe wykonujemy w województwie lubuskim, zapraszamy do współpracy w takich miastach jak:

 • Gorzów Wlkp.
 • Barlinek
 • Drezdenko
 • Międzyrzecz
 • Myślibórz
 • Skwierzyna
 • Świebodzin
 • Kostrzyn nad Odrą
 • Strzelce Krajeńskie
 • Lubniewice
 • Międzychód
 • Choszczno
 • inne

Wycinka drzew różnymi metodami
oraz referencje

Przycinanie i pielęgnacja drzew w Gorzowie Wlkp.
Przydatne informacje

Przepisy i pozwolenia na wycinkę drzew
Uprawnienia

Informacje, przepisy i pozwolenia na temat wycinki i pielęgnacji drzew
Uprawnienia do prac na wysokościach