WYCINKA I PIELĘGNACJA DRZEW W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Prace na wysokościach różnymi metodami, wycinka drzew, usuwanie gałęzi

Uprawnienia alpinistyczne

Przygotowanie do zawodu alpinisty przemysłowego

Praca na wysokości podlega przepisom prawa oraz kontroli. Kandydat na stanowisko alpinisty przemysłowego powinien mieć odpowiednie cechy psychofizyczne oraz aktualne badania wysokościowe, w skład których wchodzi m.in. badanie neurologiczne, laryngologiczne i okulistyczne. W zależności od wieku i kondycji kandydata zaświadczenia wydawane są z reguły na okres 2 lub 3 lat. Do wykonywania tego zawodu potrzebny jest kurs przeprowadzony przez uprawnione do tego jednostki szkoleniowe. Warto przebyć szkolenie w systemie IRATA, które są uznawane i cenione na całym świecie.

IRATA – Industrial Rope Access Trade Association (Międzynarodowe Branżowe Stowarzyszenie Przemysłowego Dostępu Linowego) powstało pod koniec lat 80-tych w Wielkiej Brytanii. Założone zostało przez kilka osób i przedsiębiorstw, chcących wykorzystywać metody alpinistyczne do celów przemysłowych. Główną ideą jaka przyświecała twórcom Stowarzyszenia, było opracowanie nowych i skutecznych standardów bezpieczeństwa.

Dzięki przestrzeganiu wszystkich zasad i norm wskazywanych przez system IRATA minimalizuje się ryzyko wypadku. Firmy, których pracownicy działają w oparciu o ten system są dużo skuteczniejsze. Szkolenie daje możliwość przejścia przez trzy poziomy sprawności, po ukończeniu każdego z nich uczestnik otrzymuje odpowiedni certyfikat. Większość szkoleń przygotowawczych do prac wysokościowych obejmuje także zajęcia przedmedyczne.

Użytkowanie certyfikowanego sprzętu

Alpinizm przemysłowy wyklucza posługiwanie się oprzyrządowaniem do wspinaczki sportowej. Trzeba wiedzieć, że sprzęt linowy przeznaczony prac wysokościowych musi spełniać szereg norm (EN, PN, CE), ponieważ tylko użytkowanie certyfikowanego akcesorium daje pewność bezpiecznego przebiegu pracy, w warunkach podwyższonego ryzyka.

Kompetentny pracownik poza doborem właściwego olinowania, potrafi także przepisowo zabezpieczyć miejsce pracy, ogradzając je oraz umieszczając w widocznych miejscach tablice informujące o robotach wysokościowych. Tym sposobem chroni nie tylko siebie, ale też osoby postronne.

Wycinka drzew w województwie lubuskim

Firma Altura zajmuje się wycinką i pielęgnacją drzew. Stosujemy różne metody, dobierając je do potrzeb i panujących warunków. Wycinka drzew w Gorzowie Wlkp. metodą alpinistyczną najlepiej sprawdza się w miejscach zabudowanych. Ponadto stosujemy podnośnik koszowy lub dokonujemy wycinki metodą tradycyjną. Do naszych usług należy również przycinanie gałęzi oraz usuwanie suchych i chorych konarów. Prace wysokościowe wykonujemy w województwie lubuskim, zapraszamy do współpracy w takich miastach jak:

 • Gorzów Wlkp.
 • Barlinek
 • Drezdenko
 • Międzyrzecz
 • Myślibórz
 • Skwierzyna
 • Świebodzin
 • Kostrzyn nad Odrą
 • Strzelce Krajeńskie
 • Lubniewice
 • Międzychód
 • Choszczno
 • inne

Wycinka drzew różnymi metodami
oraz referencje

Przycinanie i pielęgnacja drzew w Gorzowie Wlkp.
Przydatne informacje

Przepisy i pozwolenia na wycinkę drzew
Uprawnienia

Informacje, przepisy i pozwolenia na temat wycinki i pielęgnacji drzew
Uprawnienia do prac na wysokościach