WYCINKA I PIELĘGNACJA DRZEW W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Prace na wysokościach różnymi metodami, wycinka drzew, usuwanie gałęzi

Wycinanie drzew metodą alpinistyczną

Zalety metody alpinistycznej

Kolejną techniką wycinania drzew wykorzystywaną przez pracowników firmy Altura jest metoda alpinistyczna. Polega na użyciu zabezpieczeń linowych i ścinaniu drzewa sekcjami, począwszy od jego konarów, aż do pnia. To tak zwana arborystyka, która umożliwia bezpieczne ścięcie nawet bardzo wysokich drzew. Zaletą jest fakt, ze może być stosowana w każdych warunkach, ponieważ nie potrzebuje użytkowania ciężkiego sprzętu, a i samo drzewo dzielone na fragmenty, nie potrzebuje wolnej przestrzeni. Znajduje więc zastosowanie przy wycince drzew na cmentarzach, w miejscach zabudowanych, w pobliżu trakcji, itp.

Nasi pracownicy posiadają branżową wiedzę i duże doświadczenie w pracy przy wycince drzew. Cechuje nas zawodowstwo czyli dobre przygotowanie do wykonywania zleceń tego typu. Pracownicy mają odpowiednie uprawnienia oraz posiadają badania lekarskie zezwalające na prace na wysokościach. Przebyliśmy szkolenia w systemie IRATA, który nakłada wysokie normy bezpieczeństwa. Pracownicy są ubrani w odpowiednią odzież ochronną i kask. Wykorzystują sprawdzony sprzęt linowy i narzędzia od cenionych producentów. Wycinki drzew dokonują pracownicy z uprawnieniami drwala-pilarza, co zapewnia właściwy przebieg robót.

Wycięcie drzewa w zgodzie z przepisami - woj. lubuskie

Alpinizm przemysłowy wykorzystujemy do różnych działań, mamy więc wprawę, ale nie działamy „na pamięć”. W związku z tym, że jest to praca niosąca pewne ryzyko, konieczne jest właściwe rozplanowanie kolejnych etapów prac, dokonanie oględzin drzewa, przygotowanie terenu. Dopiero po wstępnych czynnościach można zabrać się do pracy właściwej. Im lepiej jest się przygotowanym, tym większa pewność, że prace przebiegną bezproblemowo.

Z dniem 1 stycznia 2017 weszły w życie nowe przepisy które mówią, że drzewa znajdujące się na terenach prywatnych posiadłości, mogą zostać usunięte, bez konieczności starania się o pisemne pozwolenia na jego usunięcie. Ale tylko, jeśli nie jest to wykonane z myślą o prowadzeniu działalności gospodarczej. Wycinki drzew metodą alpinistyczną wykonujemy na terenie Gorzowa Wlkp. i całego woj. lubuskiego.

Wycinka drzew w województwie lubuskim

Firma Altura zajmuje się wycinką i pielęgnacją drzew. Stosujemy różne metody, dobierając je do potrzeb i panujących warunków. Wycinka drzew w Gorzowie Wlkp. metodą alpinistyczną najlepiej sprawdza się w miejscach zabudowanych. Ponadto stosujemy podnośnik koszowy lub dokonujemy wycinki metodą tradycyjną. Do naszych usług należy również przycinanie gałęzi oraz usuwanie suchych i chorych konarów. Prace wysokościowe wykonujemy w województwie lubuskim, zapraszamy do współpracy w takich miastach jak:

 • Gorzów Wlkp.
 • Barlinek
 • Drezdenko
 • Międzyrzecz
 • Myślibórz
 • Skwierzyna
 • Świebodzin
 • Kostrzyn nad Odrą
 • Strzelce Krajeńskie
 • Lubniewice
 • Międzychód
 • Choszczno
 • inne

Wycinka drzew różnymi metodami
oraz referencje

Przycinanie i pielęgnacja drzew w Gorzowie Wlkp.
Przydatne informacje

Przepisy i pozwolenia na wycinkę drzew
Uprawnienia

Informacje, przepisy i pozwolenia na temat wycinki i pielęgnacji drzew
Uprawnienia do prac na wysokościach